REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Dystrybutorzy części idą po rekord w przychodach

Tegoroczna przecena akcji Inter Carsu, Auto Partnera i Oponeo mocno kontrastuje z dobrymi perspektywami branży. Czy warto stawiać na te spółki?
Foto: Adobestock

Giełdowi dystrybutorzy części samochodowych mają korzystne warunki do wzrostu biznesu. Są jednymi z głównych beneficjentów rosnących wydatków konsumentów w Polsce. Rośnie bowiem liczba używanych pojazdów na naszych drogach.

Otoczenie pomaga

Inter Cars, Auto Partner i Oponeo notują systematyczny wzrost przychodów. Dwucyfrowe tempo wzrostu sprzedaży zanotowane w I półroczu zapowiada, że ten rok będzie dla nich rekordowy pod względem obrotów. – Perspektywy dystrybutorów części samochodowych oceniamy nadal pozytywnie. Poza sprzyjającym otoczeniem w kraju, na które składa się stabilny wzrost gospodarczy napędzany konsumpcją, biznes dystrybutorów części do aut wspiera także rosnący udział eksportu – wskazuje Adam Anioł, analityk BM BGŻ BNP Paribas.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA