REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Tim zwiększa obroty i szykuje się na kryzys

Dobra sytuacja w branży budowlano-montażowej sprawia, że rośnie sprzedaż największego krajowego dystrybutora elektrotechniki.
Foto: materiały prasowe

– Jest takie stare powiedzenie: w czasach pokoju szykuj się na wojnę. I dla mnie ta dobra sytuacja na rynku to jest sygnał, że wkrótce będzie gorzej. Jestem odpowiedzialny za to, by spółka przeszła kolejny kryzys z jak najmniejszymi stratami – podkreśla Krzysztof Folta, prezes Timu.

Dyscyplina kosztowa

W jaki sposób spółka przygotowuje się do kryzysu? – Przede wszystkim zadbaliśmy o bezpieczeństwo finansowe. Spółka nie jest zadłużona, za to ma zapewnione linie kredytowe na ponad 40 mln zł – wyjaśnia Folta. Kolejne elementy to wysoka dyscyplina w zakresie kosztów czy zarządzania zapasami. – To wszystko sprawi, że w czasie kryzysu zwiększymy naszą przewagę nad konkurencją. To, co się będzie działo na rynku, traktujemy jako szansę i myślę, że ją wykorzystamy – zapewnia Folta. Już teraz Tim ma najszerszą ofertę produktową w Polsce. Jest to możliwe dzięki temu, że spółka zrezygnowała z tradycyjnych hurtowni i lokalnych magazynów na rzecz sklepu internetowego, obsługiwanego przez centralny magazyn zlokalizowany w podwrocławskich Siechnicach. Aktualnie trwa budowa kolejnej hali magazynowej. Inwestycja powinna zakończyć się w listopadzie. Grupa będzie miała wówczas do dyspozycji 50 tys. mkw. zadaszonych magazynów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA