REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Newag: Rośnie popyt na pojazdy szynowe

Tegoroczne wyniki Newagu są znacznie lepsze od zanotowanych w 2017 r.
Foto: materiały prasowe

Szczególnie udany był dla grupy II kwartał. W tym czasie przychody okazały się ponad dwa razy wyższe niż rok temu i wyniosły 255,7 mln zł. Jeszcze mocniej rosły zyski. Czysty zarobek wyniósł 15,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej grupa poniosła 10,5 mln zł straty netto.

Pozytywny wpływ na kondycję firmy wywarły zarówno kontrakty na dostawę nowego taboru jak i modernizacje i naprawy istniejącego. Kolejne kwartały zapowiadają się jeszcze lepiej. W czerwcu Newag zakończył tzw. badania dynamiczne pociągu pasażerskiego Impuls II wyprodukowanego dla włoskiego przewoźnika Ferrovie Del Sud Est e Servizi Automobilistici. To umożliwia przygotowanie i złożenie wniosku do włoskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Kolejowego (ANSF) o wydanie zezwolenia na dopuszczenie ich do eksploatacji w tym kraju. W czerwcu nowosądecka spółka oficjalnie zaprezentowała też elektryczny zespół trakcyjny Imupls II dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pierwszy, z 14 pojazdów, rozpoczął tzw. proces badań homologacyjnych. Ponadto konsorcjum Siemensa i Newagu rozpoczęło dostawy pojazdów metra dla Metropolitan EAD w Sofii. Pojawiają się też kolejne umowy. Spółka zawarła niedawno umowę z województwem pomorskim na dostawę pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych o wartości 100 mln zł netto. Jeśli zamawiający zrealizuje prawo opcji przewidziane w tym kontrakcie na otrzymanie dodatkowych pięciu pociągów, to wartość umowy ulegnie podwojeniu. Dostawy zaplanowano na lata 2018–2020.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA