Przemysł

Aplisens może dalej przejmować

Po zakupie firmy CZAH-Pomiar producent urządzeń pomiarowych nie wyklucza kolejnych akwizycji.

Adam Żurawski, prezes Aplisensu

Foto: materiały prasowe

– Przejęcie CZAH-Pomiar stanowi element strategii zarówno zwiększania skali działalności, jak i dywersyfikacji produktowej. Połączenie sił pozwoli na znaczne zoptymalizowanie oferty – przekonuje Adam Żurawski, prezes Aplisensu. To pierwsza akwizycja Aplisensu od 10 lat.

Zmiana podejścia

Aplisens kupił katowicką spółkę w minionym tygodniu, płacąc 7,7 mln zł. Zapłata kolejnej raty, w wysokości maksymalnie 1,5 mln zł, uzależniona jest od wyników sprzedaży realizowanej przez CZAH-Pomiar do jednego z jego głównych odbiorców. Katowicka spółka specjalizuje się w produkcji czujników do pomiaru temperatury. Jej średnioroczne przychody w latach 2015–2017 wyniosły 8 mln zł, a średnioroczny zysk netto 0,8 mln zł. Aplisens w swoim zakładzie w Krakowie także produkuje czujniki do pomiaru temperatury, ale nie takie same i przeznaczone do zupełnie innych branż. – Zakładamy, że uda nam się osiągnąć synergie między zakładami w Krakowie i w Katowicach. Dziś jednak jest za wcześnie, by je oszacować – dodaje Żurawski. Według niego akwizycje to najlepszy sposób na dalszy rozwój Apliensu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz