REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Stelmet skorzystał z umocnienia złotego

Podstawowa działalność producenta drewnianej architektury ogrodowej nadal pozostaje pod presją rosnących kosztów produkcji.
Foto: materiały prasowe

70-proc. wzrost zysku netto może robić wrażenie, ale to efekt przeszacowania wartości kredytów w walutach obcych.

– Umocnienie złotego wobec euro i funta brytyjskiego w II kwartale roku kalendarzowego przełożyło się na znaczącą poprawę wyników z działalności finansowej, które w tym roku wyniosły 1,9 mln zł wobec 9 mln zł straty rok wcześniej. W tym samym okresie zysk z działalności operacyjnej był niższy o 4,2 mln zł rok do roku – wyjaśnia Piotr Leszkowicz, członek zarządu Stelmetu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA