Przemysł

Stare umowy straszą, teraz w Rafako

Duże odpisy, pożarte marże i straty na kontraktach zawartych przed skokiem kosztów – to jeszcze nie koniec kłopotów spółek.
Foto: materiały prasowe

Rafako, specjalizujące się w budowie instalacji przemysłowych i energetycznych, rozpoczęło analizę rentowności portfela długoterminowych zamówień o łącznej wartości 5,7 mld zł. Kurs zareagował relatywnie niewielkim, bo maksymalnie 2,2-proc., spadkiem, do 1,79 zł. To jednak o blisko 49 proc. mniej, niż za walory płacono rok temu.

Pół miesiąca czekania

Rafako skąpi szczegółów na temat operacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.