REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

ZM Ropczyce: Wpływ Częstochowy

Nawet o 8,2 proc., do 27 zł, taniały w czwartek papiery producenta wyrobów ogniotrwałych dla przemysłu. Inwestorzy niepokoją się dużą ekspozycją na przeżywające kłopoty hutnictwo stali. Szczególnie w kontekście złożenia wniosku o upadłość przez hutę ISD Częstochowa.
Foto: materiały prasowe

– Ta huta jest naszym znaczącym klientem. W ostatnich latach nasza średnia roczna sprzedaż do tego zakładu kształtowała się na poziomie około 10 mln zł – przyznaje Józef Siwiec, prezes Ropczyc. W rekordowym ubiegłym roku spółka miała 364 mln zł przychodów (wzrost o 31 proc.), z czego 52 proc. przypadało na hutnictwo stali. W I kwartale było to odpowiednio 101 mln zł i 49 proc.

– Wstrzymanie produkcji oraz złożenie wniosku o upadłość przez ISD Częstochowa to nie są dla nas dobre informacje, trzeba jednak zwrócić uwagę, że jest to kolejne zaprzestanie produkcji przez ten zakład, z poprzednimi mieliśmy do czynienia w latach 2013 i 2014 – mówi Siwiec. Przejęciem huty jest zainteresowany inwestor, wiele zależy jednak od wierzycieli – PKO BP i Pekao.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA