REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Sanok RC: Dywidenda przegłosowana

Propozycja zarządu zyskała akceptację większości akcjonariuszy.
Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski

Walne zgromadzenie producenta wyrobów gumowych zdecydowało o przeznaczeniu 26,9 mln zł z 71,1 mln zł zysku osiągniętego w 2018 roku na dywidendę, co oznacza wypłatę 1 zł na akcję. Pozostała część zysku w wysokości 44,2 mln zł zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy. Dniem dywidendy będzie 3 lipca br., a jej wypłata nastąpi 10 lipca. Przy obecnym kursie wynoszącym 25 zł daje to 4-proc. stopę dywidendy.

Jeden z akcjonariuszy – OFE PZU – zgłosił projekt uchwały dotyczącej podziału zysku za 2018 rok zwiększający proponowaną pierwotnie przez zarząd kwotę dywidendy z 1 zł do 1,50 zł na akcję. - Z perspektywy zarządu zaproponowaliśmy wysoką dywidendę, dlatego że jesteśmy spółką postrzeganą jako dywidendowa, więc wyobrażenie rynku jest takie, że dywidenda zawsze będzie. Z drugiej jednak strony robimy duże inwestycje i to jest dywidenda rozsądna na te czasy – bronił niedawno rekomendacji zarządu Piotr Szamburski, prezes Sanok RC.

W 2018 roku Sanok RC wypłacił 3 zł dywidendy na akcję z zysku za 2017 rok. Podczas poniedziałkowej sesji za papiery spółki płacono na giełdzie około 25 zł, co oznacza brak zmiany względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA