REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Mo-Bruk: Planowany skup części akcji własnych

Mo-Bruk, firma specjalizująca się w odzyskiwaniu odpadów, chce przeprowadzić skup akcji własnych.
Foto: materiały prasowe

 Projekt uchwały zwołanego na 28 czerwca zwyczajnego walnego zgromadzenia przewiduje nabycie do 45 tys. walorów, stanowiących niespełna 1,3 proc. kapitału spółki. Skup ma być przeprowadzony do końca roku, jednak nie dłużej niż do wyczerpania pieniędzy przeznaczonych na ten cel.

Zgodnie z innym projektem uchwały spółka utworzy kapitał rezerwowy na realizację skupu w wysokości 2 mln zł. Zarząd będzie upoważniony do nabywania papierów Mo-Bruku po nie mniej niż 40 zł i nie więcej niż 60 zł. Dla porównania w poniedziałek handlowano nimi na warszawskiej giełdzie po 38,4 zł.

Akcje własne mogą być nabywane na rynku regulowanym lub poza nim na podstawie zaproszenia (jednego lub kilku) do składania ofert sprzedaży skierowanego do wszystkich akcjonariuszy. Nabyte walory mogą zostać przeznaczone do umorzenia. Niezależnie od tego zarząd ma być uprawniony do podjęcia decyzji o odstąpieniu od nabycia papierów własnych lub przerwaniu realizacji tego procesu.

W ubiegłym roku spółka zarobiła na czysto 5,7 mln zł. Cały zarobek chce przeznaczyć na kapitał zapasowy. W tym roku ma szanse na większe profity. Po I kwartale zanotowała czysty zarobek na poziomie 1,1 mln zł, co było wartością ponad trzykrotnie większą niż rok temu. Do poprawy wyników przyczyniło się pozyskanie nowych kontrahentów na rynku gospodarki odpadami. To dzięki nim firma miała zapewnione nowe dostawy do instalacji działających w ośmiu zakładach należących do firmy. Tym samym zwiększyło się też źródło dochodów, którymi są przede wszystkim opłaty pobierane za przyjęcie odpadów do ich dalszej utylizacji lub innego zagospodarowania. trf

Notowania akcji na stronie:


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA