REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Inteligentne gazomierze podkręcą obroty Apatora

Toruńska grupa nie chce być już wyłącznie montownią dla producentów nowoczesnych urządzeń do pomiaru gazu. W tym roku rusza ze sprzedażą takiej aparatury pod własną marką.

Prezes Apatora Mirosław Klepacki po I kwartale podtrzymuje prognozy wyników na cały 2018 r.

Foto: Archiwum

Po tym, jak w 2015 r. należąca do Apatora spółka Metrix przejęła pełną kontrolę nad brytyjskim George Wilson Industries (GWI), który opracował projekt inteligentnego gazomierza, przyszedł czas na wprowadzenie tego typu urządzeń na rynek. Apator działał już w branży nowoczesnego opomiarowania gazu, ale jako producent urządzeń pod markami innych firm, które dostarczały technologię. To ma się zmienić.

Sprzedaż już ruszyła

– W tym roku rozpoczynamy sprzedaż inteligentnych gazomierzy pod własną marką. Mamy już pierwsze przychody z tego tytułu w Holandii. Liczymy na to, że kolejne kontrakty zdobędziemy w Wielkiej Brytanii, gdzie mamy przyczółek dzięki przejęciu GWI – zapowiada Arkadiusz Chmielewski, prezes Apatora Metrix. Spółkę interesuje przede wszystkim rynek unijny. – Pracujemy nad wejściem do kolejnych krajów w Unii Europejskiej. To w tym regionie realizowane są największe projekty związane z inteligentnym opomiarowaniem gazu – przekonuje Chmielewski. Stawia przy tym spółce ambitne cele.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA