REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Boryszew prognozuje dalszy wzrost zysków

Po udanym 2016 r. zarząd grupy zakłada dwucyfrowy wzrost zysków w tym roku, głównie za sprawą segmentu motoryzacyjnego i aluminiowego.

Jarosław Michniuk

Foto: Fotorzepa/Radek Pasterski

W 2017 r. kontrolowana przez Romana Karkosika przemysłowa grupa prognozuje wypracować prawie 540 mln zł EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja) i 306 mln zł zysku netto (wartość przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej oraz udziały mniejszości). To odpowiednio o 41 i 60 proc. więcej niż w 2016 r., a już ubiegły rok był dla Boryszewa wyśmienity – zysk operacyjny wzrósł o 88 proc., do 259 mln zł, a zarobek netto o 128 proc., do 191,3 mln zł (zysk przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej zwiększył się o 239 proc., do 135,6 mln zł).

W lutowym wywiadzie dla „Parkietu" prezes Boryszewa Jarosław Michniuk mówił, że chce, by grupa znacząco poprawiła wyniki w 2017 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA