Przemysł

Aplisens: W planach akwizycje i nowe laboratorium

Aplisens w najbliższym czasie rozpocznie na amerykańskim rynku procedurę uzyskiwania certyfikatów dla przetworników ciśnienia.

Adam Żurawski, prezes Aplisensu

Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

Zarząd producenta urządzeń pomiarowych widzi potencjał w sprzedaży swoich urządzeń w USA i Kanadzie. Zastrzega jednak, że uzyskanie znaczących obrotów w Ameryce Północnej możliwe będzie najwcześniej w 2020–2021 r.

Tymczasem na kluczowych dla spółki rynkach sprzedaż się kurczy. W 2017 r. przychody grupy w Polsce spadły o 3 proc., do 32,5 mln zł, natomiast w krajach wschodnich – na czele z Rosją – obroty stopniały o 5 proc., sięgając 36,7 mln zł. Spółka tłumaczy spadki na rodzimym rynku przerwą w dopływie funduszy unijnych do strategicznych branż. – W 2018 r. liczymy na powolny powrót koniunktury i poprawę w obszarze inwestycji, co powinno przełożyć się na powrót wzrostu przychodów grupy na tym rynku. Obserwujemy wzrost inwestycji związanych m.in. z górnictwem i ekologią, czego efektem jest większa liczba zamówień w drugiej połowie 2017 r. – przekonuje Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.