REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Ergis inwestuje w recykling oraz nowe rozwiązania

Wkrótce grupa ruszy z produkcją na nowej linii w Berlinie. Kolejny projekt
zrealizuje w Oławie. Dzięki nim chce m.in. poprawić swoją pozycję konkurencyjną i rentowność.

Tadeusz Nowicki, prezes Ergisu, uważa, że w Polsce ciągle mamy do czynienia z bardzo niskim poziomem recyklingu tworzyw sztucznych.

Foto: materiały prasowe

Ergis, największy przetwórca tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, planuje w najbliższych tygodniach uruchomić w Berlinie kolejną linię do produkcji folii z PET. Wartość projektu szacowana jest na 4 mln euro, czyli 16,8 mln zł. Dzięki tej inwestycji firma chce wytwarzać folie i laminaty najwyższej jakości.

Z kolei w I półroczu przyszłego roku zamierza uruchomić kolejną linię do produkcji folii stretch w Oławie. Budowa ma ruszyć w II połowie roku. Ile wyda spółka na realizację tego projektu, na razie dokładnie nie wiadomo. Zarząd pracuje też nad kilkoma innowacyjnymi produktami, takimi jak folie ultrabarierowe, oraz nad globalnym systemem znakowania tworzyw do recyklingu o nazwie ErgisMark. Co do zasady grupa średniorocznie przeznacza na inwestycje 30–35 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA