Przemysł

Mercor: Przyspieszenie w wynikach firmy

Giełdowy producent biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych ma za sobą udany kwartał.
Foto: Adobestock

Efekty przeprowadzonych niedawno inwestycji przyniosły wymierne efekty w postaci poprawiających się wyników. – To kolejny kwartał stopniowej poprawy marż. Notujemy także większe poziomy zamówień, z niewielkimi i naturalnymi wahaniami miesięcznymi. To efekt wcześniejszych inwestycji usprawniających produkcję i prac nad rozwojem produktów – wyjaśnia Krzysztof Krempeć, prezes Mercoru.

Grupa pracuje nad rozwojem sprzedaży i wzrostem wielkości produkcji trzech nowych strategicznych produktów z głównych pionów (płyty ogniochronne, klapy oddymiające i drzwi przeciwpożarowe), co docelowo ma wesprzeć dalszą ekspansję. – Celujemy we wzrost udziału innowacji produktowych w sprzedaży, co stopniowo może przełożyć się na poprawę rentowności. Trzy strategiczne nowości wprowadzone do oferty w 2017 roku spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony rynku, pracujemy więc nad wzrostem ich wolumenów produkcji, by rozwijać sprzedaż. Konieczne więc będą kolejne inwestycje, choć mniejsze niż w ostatnich dwóch latach – informuje szef spółki.

Foto: GG Parkiet

Dobra koniunktura znajduje przełożenie na poziom nowych zamówień. W okresie trzech pierwszych kwartałów roku obrotowego 2017/2018 spółka pozyskała kontrakty o wartości około blisko 249 mln zł, o 19 proc. więcej niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku.

Zarząd optymistycznie postrzega perspektywy, wskazując na korzystne otoczenie rynkowe. – Rośniemy szybciej niż rynek i widzimy dobre perspektywy rozwoju we wszystkich pionach naszej działalności w Polsce i za granicą – ocenia Krempeć.

Po trzech kwartałach roku obrotowego 2017/2018 grupa zarobiła na czysto 11,8 mln zł, o prawie 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 249 mln zł i były o prawie 25 proc. wyższe niż rok wcześniej.

W trakcie piątkowej sesji za papiery Mercoru płacono na giełdzie około 11,4 zł, co oznacza spadek o prawie 1 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły