REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Parkiet PLUS

Trzy kwartały roku za nami. Większość aktywów na plusie

Postępujące spowolnienie gospodarcze na świecie pomogło obligacjom i złotu, a jednocześnie paradoksalnie nie przeszkodziło w uzyskaniu solidnych stóp zwrotu z akcji, szczególnie na rynkach rozwiniętych. Aktualizujemy nasze tradycyjne zestawienie zysków z różnych aktywów.
Foto: GG Parkiet

Trzy kwartały roku za nami, czas więc na odświeżenie naszego zestawienia stóp zwrotu z wybranych aktywów finansowych. Zestawienia, które już nieraz wykazało się użytecznością dla inwestorów, szczególnie z polskiego punktu widzenia (bo uwzględniamy w nim zmiany kursów walut).

Po dziewięciu miesiącach na topie rankingu znalazły się... amerykańskie akcje. Indeks S&P 500 w wersji Total Return (z uwzględnieniem reinwestycji dywidend) wypracował 20,6 proc. zysku. Dla osób pobieżnie obserwujących rynki finansowe (np. na podstawie wiadomości w popularnych serwisach informacyjnych) może to być spore zaskoczenie. Przecież mamy wojny handlowe i spowolnienie gospodarcze, które zmusiło Rezerwę Federalną do dwóch obniżek stóp procentowych. Jak widać, opieranie decyzji inwestycyjnych na sensacyjnych doniesieniach w popularnych mediach niekoniecznie jest rozsądne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA