REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Hossa na rynku sprzyja nie tylko pracownikom

Z dobrej koniunktury na rynku pracy korzystają też łowcy głów, portale rekrutacyjne oraz agencje zatrudnienia, których liczba bije rekordy.

Pierwsza edycja Absolvent Talent Days odbyła się wiosną 2014 r., gdy zaczynała się poprawa koniunktury na rynku pracy. Dziś są największą w Polsce imprezą tej branży, przyciągając setki pracodawców, tysiące kandydatów do pracy, a także celebrytów.

Foto: Archiwum

W lipcu tego roku na każdy tysiąc bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach przypadało 119 zgłoszonych tam ofert pracy i aktywizacji zawodowej. To rekord wszech czasów. Rekordy biła też w I półroczu liczba ofert pracy opublikowanych w internecie (w czerwcu było ich ponad 170 tys.), podobnie jak liczba nieobsadzonych miejsc pracy, czyli wakatów. Niskie bezrobocie i najlepsza od lat koniunktura na rynku pracy – coraz więcej ekspertów mówi o czasach rynku pracownika – sprzyjają nie tylko kandydatom do zatrudnienia.

Drugim wygranym są firmy specjalizujące się w szeroko rozumianych usługach HR. W tym portale rekrutacyjne, gdzie – jak wynika z naszych informacji – stawki za publikację ogłoszeń są teraz dwu–trzykrotnie wyższe niż przed rokiem, a klienci, chcąc się wyróżnić, często dokupują dodatkowe usługi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA