REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Rynek jest przeregulowany. Jakie zmiany proponują eksperci?

Domy maklerskie i TFI bardziej potrzebują teraz prawników niż osób znających się na inwestycjach. Do takich wniosków można dojść, zgłębiając różne regulacje i interpretacje przepisów, z którymi coraz większe problemy mają instytucje finansowe. Jakie są więc – zdaniem samych uczestników rynku – największe regulacyjne bolączki i jakie zmiany sami proponują?
Foto: Adobestock

Polski rynek finansowy jest przeregulowany – takie zdanie coraz częściej można usłyszeć wśród przedstawicieli zarówno spółek, jak i instytucji finansowych. Postanowiliśmy więc bliżej przyjrzeć się obszarom, w których osoby związane z krajowym rynkiem kapitałowym widzą najwięcej regulacji utrudniających im funkcjonowanie.

Argumenty „za" i „przeciw"

Na początek spytajmy ekspertów, czy ich zdaniem rynek rzeczywiście jest obciążony nadmiernymi regulacjami. – Przedstawiciele spółek publicznych czy towarzystw funduszy inwestycyjnych narzekają na wzrastające rok w rok wymogi dotyczące raportowania, pojawianie się nowych, często nie do końca potrzebnych, obszarów, którymi muszą się zajmować. Rosnące wymogi także sprawiają, że nowe spółki raczej nie garną się na GPW – ocenia Marcin Materna, dyrektor działu analiz w Millennium DM.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA