REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Zmiana parkietu nie jest złotym środkiem na wzrost biznesu

Od momentu powstania małej giełdy, czyli od 30 sierpnia 2007 r., na główny parkiet przeprowadziło się 57 spółek. W długim terminie większość z nich nie daje jednak zarobić.
Foto: Fotolia

Od początku powstania rynku NewConnect, czyli od 30 sierpnia 2007 r., 57 spółek z tego rynku przeniosło się na główny parkiet. Najwięcej takich przypadków odnotowano w 2014 i 2015 r., kiedy parkiet zmieniło odpowiednio 10 i 13 emitentów. Jak radzą sobie firmy, które awansowały do giełdowej ekstraklasy?

Większość traci

Foto: GG Parkiet

W 2009 r. pierwszą spółką, która zmieniła parkiet, było Centrum Klima. Kurs odniesienia przy zmianie otoczenia wynosił 7,1 zł. Spółka została zdjęta z rynku w wyniku wezwania. Wzywający oferował za każdą akcję 14,5 zł. Z naszej analizy wynika jednak, że większość firm po zmianie parkietu radzi sobie kiepsko. Spośród wszystkich firm, które przeniosły się na główny rynek GPW, do tej pory na plusie jest jedynie 40 proc. Pozostała część przyniosła akcjonariuszom straty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA