REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Krzysztof Jajuga o rynku kapitałowym: Nadzieja umiera ostatnia

WYWIAD | prof. Krzysztof Jajuga - z prezesem CFA Society Poland rozmawia Przemysław Tychmanowicz

Profesor Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland

Foto: materiały prasowe

Czy rok 2018 to był najtrudniejszy okres polskiego rynku kapitałowego w historii?

To był trudny okres, z uwagi na coraz większy spadek zaufania do szeroko rozumianego rynku finansowego. Obecny okres jest chyba najtrudniejszy w najnowszej historii rozwoju polskiego rynku kapitałowego, w tym giełdy. Niewątpliwie znaczenie miały przede wszystkim wydarzenia wewnętrzne związane z polskim rynkiem kapitałowym. Moim zdaniem w niewielkim stopniu do tego przyczynia się wzrost niepewności na globalnym rynku.

Mieliśmy bardzo dużo wydarzeń: GetBack, problemy prywatnych TFI, sprawa byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, problemy z ładem korporacyjnym wielu spółek. Patrząc na to wszystko, awans do grona rynków rozwiniętych według metodologii FTSE Russell, którego również doświadczyliśmy w minionym roku, nie był trochę na wyrost?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA