Oszczędzanie

TOP 10 lokat bankowych na 3 miesiące

4 proc. w skali roku, to obecnie najwyższa rynkowa stawka oprocentowania depozytów w bankach. Takie oferty znaleźć można w przygotowanym przez nas zestawieniu najlepszych lokat kwartalnych zakładanych na kwotę 10 tys. zł.
Foto: Adobestock

W Nest Banku oraz w PlusBanku, 4 proc. rocznie zarobić można lokując środki na Nest Lokacie Witaj i Lokacie na START.  Do tego należy założyć rachunek osobisty. Odpowiednio Nest Konto albo Konto Plus. Minimalna wpłata na oba depozyty wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie banki przyjmą  do 10 tys. zł.

O 0,5 pkt. proc. mniej (3,5 proc. w skali roku) oferują BGŻOptima, mBank oraz Idea Bank. Lokatę Bezkarną (BGŻOptima) założyć można otwierając Konto Oszczędnościowe SMART. Maksymalna wpłata wynosi 20 tys. zł. mBank natomiast, od klientów którzy zakładają lokatę terminową, wymaga założenia konta osobistego i wpłaty w kwocie od  500 zł do 10 tys. zł . Podobnie jest w Idea Banku na Lokacie Happy. Z tą jednak różnicą, że Idea nie stawia żadnych wymogów dotyczących dodatkowych produktów.

Nowych klientów wyróżnia również Alior Bank. Oferuje 2,5 proc. odsetek w skali roku, osobom które otworzą Lokatę Internetową. Maksymalna wpłata na depozyt nie może przekraczać 200 tys. zł.

Lokatą Powitalną zaprasza do siebie Raiffeisen Polbank. Gwarantuje nowym klientom oprocentowanie na poziomie 2,1 proc. w skali roku. Wystarczy wpłacić 3 tys. zł. Graniczna kwota wpłat wyznaczona została na 0,5 mln zł.

Klienci eurobanku dysponujący nadwyżkami otrzymać mogą 2 proc. odsetek. Wystarczy, że wpłacą od 200 zł do 50 tys. zł na Lokatę nowe środki w eurobanku.

W Toyota Banku zarobić można 1,65 proc. w skali roku na Lokacie Plus. Produkt dedykowany jest osobom, które mają otwarty Rachunek Jedyny. Bank wymaga minimalnej wpłaty na poziomie 5 tys. zł.

1,55 proc. na Lokacie e-Tradycyjnej daje Getin Bank. Na depozyt należy wpłacić minimum 500 zł. Bank nie wyznacza limitu w kwocie maksymalnej.

Na takiej samej stawce – 1,5 proc. w skali roku- pracują nowe środki na lokatach oferowanych przez PKO BP i Orange Finanse.  W obu przypadkach minimalna wpłata to 1 tys. zł. Każdy klient ma możliwość założenia dowolnej liczby depozytów.

Po 1 proc. w skali roku oferują Bank BGŻ BNP Paribas(na Lokacie Promocyjnej) i Credit Agricole (na lokacie standardowej w Ofercie na nowe środki).

Pozostałe banki, które nie trafiły do zestawienia najlepszych lokat trzymiesięcznych oferują zaledwie od 0,3 proc. do 0,9 proc. w skali roku.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły