REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 5 Kont oszczędnościowych. Wrzesień 2018 r.

W bankach znaleźć można wiele rachunków oszczędnościowych oferujących promocyjne oprocentowanie. Takie konta objęte są jednak dodatkowymi warunkami. Czy są trudne do spełnienia? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym zestawieniu najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych, do którego wybraliśmy po jednym produkcie z każdej instytucji.
Foto: Fotolia

Oprocentowanie rachunków oszczędnościowych zmienia się zwykle wraz z rosnącym saldem. Im więcej oszczędności klient deponuje na koncie, tym niższą stawką oprocentowania są one objęte. Próg kwotowy dla rachunków otwieranych w ramach promocji jest raczej niski i wynosi zazwyczaj od 10 tys. zł do 50 tys. zł. Tworząc nasz ranking przyjęliśmy, że znajduje się na nim saldo środków równe 10 tys. zł.

Na podstawie takich założeń wyszło nam, że najwyższe odsetki osiągnąć można na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku. Aby skorzystać z oferty i zyskać 3,5 proc. w skali roku do 10 tys. zł, wystarczy zapewnić wpływ na konto osobiste wynagrodzenia w minimalnej kwocie 1 tys. zł miesięcznie oraz nie posiadać konta osobistego w okresie od 11 maja 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r. Dodatkowo bank daje gwarancję niezmienności oprocentowania przez 12 kolejnych miesięcy. Pieniądze, które nie są objęte ofertą specjalną "Bonus za aktywność – II edycja, oprocentowane są według stawek standardowych, tj. od 0,85 proc. dla kwot do 50 tys. zł do 1,25 proc. dla salda przewyższającego 0,5 mln zł.

Są cztery banki, które gwarantują na rachunkach do 3 proc. odsetek w skali roku. Należą do nich: Bank Pocztowy ze specjalną ofertę dla beneficjentów programu „Rodzina 500+", T- Mobile Usługi Bankowe, Alior Bank oraz Bank Pekao SA.

3 proc. odsetek na Pocztowym Koncie 500+ otrzymać można deponując do 10 tys. zł. Dla pozostałych środków i powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi zaledwie 0,4 proc. w skali roku. Promocyjna stawka gwarantowana jest w okresie od 1 lipca do 30 września 2018 roku. Warunkiem jej uzyskania jest wpływ kwoty 500 zł z rachunku dedykowanego do wypłaty świadczenia w ramach Programu "Rodzina 500+" oraz wpisanie w tytule przelewu „R.500+".

T-Mobile UB ma ofertę, z której skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci otwierający konto osobiste. Środki (do kwoty 50 tys. zł) zdeponowane na Koncie Oszczędnościowym objęte są promocyjną stawką przez okres trzech miesięcy. Po zakończeniu promocji i dla salda rachunku od 50 tys. zł oprocentowanie wynosi 1,05 proc.(WIBID 1M – 0,4 pkt. proc. z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca).

Bank Pekao S.A, w którym promocyjna stawka oprocentowania obowiązuje przez 365 dni od daty otwarcia rachunku i naliczana jest od 1 grosza do kwoty 20 tys. zł, swoją ofertę kieruje wyłącznie do posiadaczy rachunków otwartych w terminie od 2 lipca do 29 września 2018 r. Oprocentowanie salda powyżej 20 tys. zł jest naliczane w wysokości określonej w umowie o Konto Oszczędnościowe.

W Alior Banku zyskują natomiast klienci, którzy są posiadaczami konta osobistego z aktywną Korzyścią Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do Konta Jakże Osobistego. Dla nich oprocentowanie równe 3 proc. w skali roku naliczane jest dla środków do kwoty 20 tys. zł do końca grudnia 2018 r.

2,7 proc. zysku w skali roku oferuje Bank Zachodnie WBK. Bank na Koncie Systematycznym stawia na regularność wpłat i za regularne odkładanie stałej kwoty z Konta Jakie Chcę lub Konta VIP płaci podwyższone odsetki do 29 września 2018 r.

Identyczne oprocentowanie przez 92 dni oferuje Bank Millennium. Stawką 2,7 proc. w skali roku objęte są nowe środki do kwoty 100 tys. zł zdeponowane na Koncie Oszczędnościowym Profit. Na Rachunku Smart w BGŻOptima zyskać można do 2,6 proc. w skali roku. W ramach trwającej do 5 listopada 2018 r. promocji podwyższonym oprocentowaniem objęte są nowe środki do kwoty 100 tys. zł.

Na piątym miejscu znalazły się oferty od eurobanku, ING Banku Śląskiego oraz Credit Agricole. Powierzając im swoje oszczędności zyskać można do 2,5 proc. w skali roku. Progi kwotowe ograniczają się do 30 tys. w eurobanku na Rachunku Extra Zysk (oprocentowanie ważne przez okres trzech miesięcy), 100 tys. zł w ING Banku Śląskim na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w promocji „Bonus na Start" (specjalna stawka obowiązuje przez okres czterech miesięcy) oraz 100 tys. zł w Credit Agricole na Rachunku Oszczędzam w Ofercie specjalnej „Na Start" (podwyższone oprocentowanie ważne przez okres czterech miesięcy).


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA