REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

Bonusy za otwarcie konta i za przenosiny

Foto: Adobestock

Koniec Orange Finanse | 15 kwietnia 2019 r. Orange Finanse zmieni nazwę na Kompakt Finanse. Projekt nie będzie dalej rozwijany. Klienci korzystający z tej platformy otrzymują specjalną ofertę przeniesienia na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku – również ci posiadający kredyty. W mBanku będą mogli z nich korzystać na dotychczasowych zasadach (z identycznym limitem i takim samym lub niższym oprocentowaniem).

W zależności od aktywności klienta bank wypłaci też bonus za samo przeniesienie produktów. W przypadku karty kredytowej będzie to minimum 50 zł, a za transfer konta osobistego nawet 260 zł.

Na koniec 2018 r. z platformy korzystało ponad 412 tys. osób. Około 80 tys. z nich jest jednocześnie klientami mBanku.

Kolejna promocja | W Banku Millennium znów można zyskać 200 zł za Konto 360° lub 360° Student. Z akcji wykluczeni są wszyscy, którzy mieli jakąkolwiek styczność z bankiem. Wniosek o konto należy złożyć do 25 marca br., do końca miesiąca aktywować aplikację mobilną, a w kwietniu, maju i czerwcu zapewnić wpływy na konto po minimum 1 tys. zł i wykonać co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIK-iem.

Dla niewidomych | Alior Bank wdrożył nową odsłonę bankowości elektronicznej przeznaczoną dla osób niewidomych. System działa zarówno w kanale internetowym, jak i na aplikacjach mobilnych, a dodatkowo jest kompatybilny ze wszystkimi najpopularniejszymi syntezatorami mowy przeznaczonymi do obsługi urządzeń elektronicznych dla osób z niepełnosprawnością wzrokową. Wprowadzone ulepszenia pozwalają osobom niewidomym na kompleksową obsługę rachunków i innych produktów.

BLIK na fali | IV kwartał 2018 r. był najlepszy w historii BLIK-a, którego operatorem jest Polski Standard Płatności. W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku użytkownicy zrealizowali 33,7 mln transakcji we wszystkich kanałach. Najwięcej, bo aż 25,3 mln, było płatności w internecie (to o blisko 300 proc. więcej niż w ostatnim kwartale 2017 r.). Transakcje w sieci to 75 proc. wszystkich operacji BLIK-iem w IV kwartale. Wpłaty i wypłaty w bankomatach to 13 proc. ogółu transakcji w IV kwartale. Użytkownicy korzystali z tej funkcji ponad 4,4 mln razy – to wzrost o 183 proc. rok do roku. O ponad 400 proc. rok do roku wzrosła liczba przelewów na numer telefonu BLIK. W IV kwartale było ich 2,06 mln (o blisko 50 proc. więcej niż w III kwartale).

Od początku 2018 r. Polacy zrealizowali aż 91 mln transakcji BLIK-iem – blisko trzy razy więcej niż rok wcześniej i dwa razy więcej niż w pierwszych trzech latach funkcjonowania systemu. Wartość transakcji zrealizowanych w 2018 r. przekroczyła 12 mld zł. Dla porównania – w roku 2017 było to 4,5 mld zł. W całym roku odnotowano 66,2 mln transakcji w internecie, 14,6 mln wpłat i wypłat w bankomatach, 5,18 mln przelewów na numer telefonu oraz 5,04 mln transakcji w terminalach płatniczych.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA