Oszczędzanie

Lepsze oprocentowanie można również wygrać

Nowa oferta lokat | Toyota Bank rozszerza ofertę depozytów bankowych o Lokatę Sprint na 180 dni oraz Lokatę Plus na dziewięć miesięcy.
Foto: Bloomberg

Lokata Sprint na 180 dni to nowa odsłona depozytów Lokata Sprint na 130 dni i Lokata Sprint na 160 dni. Minimalna kwota jednej lokaty to 3 tys. zł, maksymalna – 18 tys. zł, ale jeden klient może uruchomić dziesięć lokat na kwotę 180 tys. zł. Oprocentowanie stałe wynosi 2,5 proc. w skali roku.

Lokata Plus na dziewięć miesięcy to również rozszerzenie oferty, dostępnej dotychczas na okres 1, 3, 6, 12, 24 lub 36 miesięcy. Minimalna kwota jednej lokaty to 5 tys. zł. Liczba i saldo lokat są nieograniczone. Oprocentowanie stałe to 2 proc. Lokaty dostępne przez internet przeznaczone są dla osób, które założą bądź posiadają już Konto Jedyne w banku.

Natomiast do 23 lutego kolejna edycja akcji promocyjnej zatytułowanej „Zarabiaj z duetem korzyści – edycja 2". Dzięki niej zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci banku dostaną szansę otrzymania znaczącej premii poprzez wzięcie udziału w akcji „Duet lokat – edycja 2", a następnie „Polecaj i zarabiaj". Maksymalna suma premii dla nowego klienta to nawet 430 zł.

Bankomaty | Eurobank przekazał na wyłączną obsługę Euronetowi wszystkie swoje urządzenia, powiększając tym samym sieć operatora do prawie 7300 urządzeń. Współpraca obejmuje wymianę wszystkich bankowych urządzeń na wpłato-bankomaty (recyklery) oraz pełną obsługę serwisowo-gotówkową sieci bankomatów ulokowanych w placówkach banku. Dzięki temu klienci zyskają dostęp do zdecydowanie większej liczby wpłatomatów.

Płatności mobilne | W IV kwartale 2017 r. Polski Standard Płatności odnotował kolejne rekordowe wyniki transakcji BLIK-iem we wszystkich kanałach. System posiada już ponad 6 mln użytkowników, którzy w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku zrealizowali 12 mln transakcji. W sumie daje to 33 mln płatności BLIK-iem w internecie i punktach sprzedaży, wypłat z bankomatów oraz przelewów na numer telefonu w ciągu roku – prawie cztery razy więcej niż w 2016 r.

Wygrać oprocentowanie | Lokata aukcje to propozycja Banku Millennium na 15 dni. Aby ją założyć, trzeba... ją wygrać. Klient decyduje, jaką kwotę umieści w banku, i ustala satysfakcjonujace go oprocentowanie. Jeśli oferta znajdzie się w puli wygrywającej, bank założy ją na proponowanych warunkach. Ale na kokosy nie ma co liczyć. Maksymalnie można proponować 3 proc. W aukcji od 29 stycznia do 1 lutego średnie oprocentowanie ofert wygrywających wyniosło 2,03 proc., a najwyższe – 2,47 proc.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły