REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 1 miesiąc. Styczeń 2019 r.

Ranking najwyżej oprocentowanych lokat jednomiesięcznym z wkładem równym 5 tys. zł w styczniu wygrywa Idea Bank. Na Lokacie NR 1 zyski sięgają 3,4 proc. w skali roku. To o 0,4 pkt. proc. więcej niż gwarantowały banki przed miesiącem. O oczko niżej spadł Bank Millennium.
Foto: Adobestock

Aby otworzyć Lokatę Nr 1 nie trzeba być posiadaczem konta w Idea Banku. Na rachunek depozytu wystarczy wpłacić dowolną kwotę z przedziału od 500 zł do 1 mln zł.

Oprocentowanie w wysokości 3 proc. w skali roku gwarantuje swoim klientom Bank Millennium. Ofertą objęta jest Lokata Urodzinowa. Produkt dedykowany jest osobom z dostępem do bankowości mobilnej, wymagane jest więc podsiadane konta. Jak sama nazwa wskazuje, Lokata Urodzinowa to prezent dla solenizantów, którzy założą ją w ciągu 30 dni od daty swoich urodzin. Wpłaty na depozyt są ograniczone. Można na niego przelać od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Na 1,5 proc. zysku w skali roku mają szanse posiadacze EnveloKonta w EnveloBanku. Wystarczy, że założą Lokatę EnveloMobilną. Najniższa możliwa wpłata na rachunek depozytu wynosi 500 zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W jeden miesiąc, w PlusBanku można wypracować odsetki rzędu 4,73 zł przy wpłacie na rachunek  lokaty terminowej zakładanej poprzez system bankowości mobilnej lub elektronicznej oszczędności w wysokości 5 tys. zł. Oprocentowanie depozytu wynosi 1,4 proc. w skali roku. Produkt wymaga posiadania konta osobistego. Na lokatę można wpłacić minimum 1 tys. zł, bez górnego limitu wpłat.

Na Nest Lokacie z kontem w Nest Banku obowiązuje stawka oprocentowana w wysokości 1,3 proc. w skali roku. Aby otworzyć rachunek depozytu należy na niego wpłacić minimum 1 tys. zł. Maksymalna kwota wpłat ograniczona jest do 2 mln zł.

Oprocentowanie na poziomie 1 proc. oferuje Santander Bank Polska. E-Lokata dostępna jest dla posiadaczy rachunku osobistego z dostępem do usług Santander online. Najniższa kwota oszczędności jaką można przelać na wskazany depozyt wynosi 1 tys. zł. W tym przypadku nie ma górnego progu wpłat.

Eurobank na Lokacie terminowej otwieranej przez aplikację mobilną gwarantuje swoim stałym klientom 0,8 proc. zysku w skali roku. Na start na depozyt można wpłacić minimum 200 zł. Zainwestować można dowolną ilość środków.

Lokata standardowa w PKO BP i Inteligo oprocentowana jest na poziomie 0,7 proc. w skali roku. Udostępniana jest w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. Obowiązkowe jest więc posiadanie konta w jednym z banków. Minimalny przelew środków na rachunek obu depozytów wynosi 1 tys. zł. Nie ma wyznaczonego maksymalnego limitu wpłat.

Klienci Getin Banku zakładający Lokatę Standardową otrzymają 0,65 proc. zysku w skali roku. Na depozyt można wpłacać od 500 zł do 1 mln zł.

W rankingu najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych znalazły się też depozyty od Credit Agricole i Pekao SA. Są to odpowiednio: Lokata w ofercie mobilnej i Lokata Mobilna. Obie oprocentowane na poziomie 0,6 proc. w skali roku. Minimalne wpłaty wynoszą 500 zł w przypadku oferty od Pekao i 1 tys. zł, jeśli chodzi o produkt Credit Agricole. Na każdej z lokat zdeponować można kapitał w dowolnej wysokości.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA