REKLAMA
REKLAMA

Obligacje

Dedykowana aplikacja KDPW ma pomóc rynkowi

Technologiczna rewolucja w rejestracji obligacji niepublicznych. Dzięki specjalnej aplikacji przygotowanej przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych cały proces ma trwać mniej niż 24 godziny.
Foto: GG Parkiet

Wielkimi krokami zbliża się chwila prawdy dla rynku obligacji korporacyjnych. 1 lipca wchodzą bowiem w życie zmiany w prawie, które nakładają obowiązek rejestracji wyemitowanych papierów dłużnych oraz wprowadzają funkcję agenta emisji. Będzie to nie tylko test dla tego rynku, ale także dla samego KDPW, który będzie odpowiadał za rejestrację obligacji.

Depozyt przygotował dedykowaną aplikację internetową, która ma ułatwić życie emitentom oraz agentom emisji (będą oni weryfikowali poprawność dokumentów związanych z emisją papierów wartościowych i dokonywali ich rejestracji w KDPW w imieniu emitenta). Projekt jest już praktycznie skończony. Obecnie zaczynają się ostatnie jego testy, tak aby 1 lipca wszystko funkcjonowało jak należy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA