REKLAMA
REKLAMA

Obligacje

Niezbyt optymistyczna lista restrukturyzacji na Catalyst

Praktyka wskazuje, że postępowania restrukturyzacyjne i sanacyjne nie przyniosły dobrych rezultatów w przypadku spółek notowanych na Catalyst.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Oczywiście na takie statystyki (lista firm zgłaszających akces do sanacji lub postępowania układowego w tabelce) wpływ ma przede wszystkim fakt, kto je zgłaszał. W wielu wypadkach wnioski o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego składano tylko po to, aby odłożyć moment złożenia wniosku o upadłość. Co ciekawe, najwyższy poziom recovery ratio odnotowano jak dotąd w przypadku Eurocentu, ale akurat ta spółka w ratach spłacała niewykupioną serię, zanim sąd zajął się jej wnioskiem. Po wyznaczeniu tymczasowego nadzorcy sądowego zaprzestała obsługi obligacji, choć – jak zapewniła – miała na to środki.

Pieniądze trafiają także do obligatariuszy Property Lease Fund – potrzeba było niemal dwóch lat od złożenia wniosku o zawarcie układu (odrzuconego zresztą) do uruchomienia spłat. Niedługo miną także dwa lata od wniosku o zawarcie układu z wierzycielami Action, gdzie szanse na uzyskanie najwyższej stopy recovery ratio są bodajże najwyższe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA