REKLAMA
REKLAMA

Obligacje

Efekty afery GetBacku powoli zacierają się w wycenach

Siedem z trzynastu najpłynniejszych emisji publicznych nadal wycenianych jest niżej niż przed rokiem – gdy ryzyko defaultu GetBacku powoli zaczynało nabierać realnych kształtów.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Jednocześnie jednak dziewięć z trzynastu przedstawianych serii jest notowanych wyżej niż w lipcu, gdy przez rynek przelewała się szczytowa fala pesymizmu wywołana kwietniowym defaultem GetBacku, a jedenaście z trzynastu omawianych serii notowanych jest wyżej niż na koniec listopada, kiedy z kolei obserwowaliśmy efekty tzw. afery KNF, a rynek starał się wycenić wpływ nowych propozycji uregulowania rynku obligacji korporacyjnych zgłoszonych przez MF.

Najpłynniejsze emisje

Do porównania wzięliśmy po jednej – najpłynniejszej – emisji każdego z emitentów, którego papiery pochodzące z emisji publicznej kierowanej do inwestorów indywidualnych na podstawie prospektów emisyjnych były i są wciąż notowane na Catalyst, unikając w miarę możliwości papierów zapadających w tym roku (bliski termin wykupu może mieć wpływ na poziomy rentowności). Porównanie notowań większej liczby serii dałoby jednak podobne rezultaty w przypadku emitentów, ale wynik porównujący notowania wszystkich emisji publicznych zostałby zaburzony przez papiery Getin Noble Banku (30 serii), które ze względu na tzw. aferę KNF i sytuację samego banku należałoby oceniać oddzielnie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA