Obligacje

Portfel na IKE można oprzeć na emisjach publicznych

Obligacje korporacyjne jako inwestycja o przewidywalnej stopie zwrotu dobrze spiszą się w roli emerytalnej inwestycji. Zwłaszcza w formie IKE.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Tytułem wstępu wypada wyjaśnić, że istnieją różne formy indywidualnych kont emerytalnych, ale tylko nieliczne z nich są całkowicie darmowe. Tak jest w przypadku IKE w formie rachunku maklerskiego, których jedynym kosztem może być prowizja maklerska za zakup i sprzedaż papierów na Catalyst. W takiej formie IKE przybiera prawdziwie indywidualny charakter – to właściciel konta decyduje o tym, jakiego rodzaju inwestycje trafią do jego portfela i w jakich proporcjach.

Obligacje mają nad innymi formami inwestycji tę przewagę, że wynik inwestycji daje się przewidzieć – przynajmniej w przybliżeniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz