REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Zagłębia mieszkań na celowniku

Odkrywaniu nowych miejsc pod osiedla sprzyjają inwestycje w infrastrukturę i rewitalizację dzielnic.

Ogromnym placem budowy jest warszawska Białołęka. Na zdjęciu osiedle Moje Miasto firmy Ronson.

Foto: materiały prasowe

Najpierw było Miasteczko Wilanów. To gigantyczne warszawskie osiedle budowało wielu deweloperów. Dziś, jak mówi Marcin Uryga, analityk firmy Emmerson Realty, oferta mieszkań jest najbogatsza na Białołęce i Mokotowie. – W Krakowie popularna jest południowa część miasta, dawna dzielnica Podgórze – wskazuje. – W Poznaniu firmy chętnie budują na Starym Mieście, w Łodzi – na Polesiu, w Gdańsku – w południowej części obejmującej Chełm, Jasień, Ujeścisko-Łostowice. Zagłębia tworzą i duże, wieloetapowe osiedla, i mniejsze inwestycje.

Inwestycje na lata

Tomasz Kołodziejczyk z redNet Property Group, pytany o ulubione przez deweloperów miejsca, wskazuje na warszawski Mokotów (3 tys. mieszkań na sprzedaż), krakowskie Dębniki (1 tys. lokali) i wrocławskie Krzyki (ponad 3 tys.).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA