Nieruchomości

Wyciskanie zysków z mieszkaniowych „wielopaków”. Inwestor potrafi

Inwestorzy przerabiają mieszkania i domy na coraz mniejsze klitki. W stolicy trzymetrowy pokoik był oferowany za... 990 zł. Przeróbki nie zawsze odbywają się zgodnie ze sztuką budowlaną. To już „patowynajem"?

Inwestorzy chcą wycisnąć z mieszkań maksymalny zysk. Pokoiki powstają w kuchniach, większe pokoje dzieli się na kilka mniejszych.

Foto: Shutterstock, Sakarin Sawasinaka

Ulica Kobielska na warszawskiej Pradze-Południe. Mieszkanie podzielono na... dziewięć mikropokoi, w których mieszczą się jedynie wąziutkie łóżka albo materace. O szafie nie ma co marzyć. Nie w każdej klitce jest miejsce na cały kaloryfer. Jeden grzejnik „obsługuje" więc dwie przedzielone niepełną ścianką izdebki. Jadalnię udaje wąski blat z rzędem krzeseł ustawiony w przedpokoju. Inwestor potrafi.

Takie mieszkania, wynajmowane na „pokoje", nazywa się gotowcami inwestycyjnymi albo wielopakami. Coraz częściej mówi się jednak o „patowynajmie" czy „kurnikach".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.