Nieruchomości

Globalworth Poland: 600 mln zł za biurowy kompleks w Krakowie

Zarządca nieruchomości komercyjnych kosztem 139 mln euro (blisko 600 mln zł) przejął Quattro Business Park.
Foto: materiały prasowe

Krakowski kompleks biurowy jest wynajęty w 99 proc. i przynosi 10,7 mln euro (ponad 46 mln zł) z najmu rocznie. Quattro liczy 60,2 tys. mkw – dzięki transakcji Globalworth Poland, dawniej Griffin Premium RE, stał się właścicielem największego w Polsce portfela nieruchomości biurowych – łączne zasoby to 290 tys. mkw. Wliczając obiekty handlowe Globalworth Poland zarządza 345 tys. mkw.

Wartość całego portfela spółki sięga 900 mln euro (3,9 mld zł). Firma zapowiada dalszą ekspansję.

– Zgodnie ze strategią, koncentrujemy się na aktywach, które mogą przynieść wysoki zwrot dzięki uzyskiwanym wysokim przychodom i potencjałowi wzrostu wartości. Transakcje zamknięte w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przełożyły się na podwojenie wartości portfela Globalworth Poland. Dostrzegamy możliwości dalszego rozwoju w Polsce – mówi Małgorzata Turek, prezes Globalworth Poland. Firma niedawno przeprowadziła prywatną emisję akcji o wartości 450 mln euro (1,94 mld zł) dla głównego akcjonariusza, funduszu Globalworth oraz jego wiodącego udziałowca, południowoafrykańskiego REIT-u Growthpoint Properties International. Inwestorzy objęli papiery stanowiące prawie 65 proc. w podwyższonym kapitale. Walory te biorą udział w dywidendzie za 2017 r., co oznacza, że ostateczna wysokość wypłaty wyniesie 11 gr na akcję.

Cena emisyjna wyniosła 1,57 euro, czyli 6,7 zł. Obecny kurs na GPW sięga 5,6 zł. Nowe akcje wejdą do obrotu na warszawskim parkiecie po zatwierdzeniu prospektu przez holenderski nadzór, co spodziewane jest w połowie przyszłego miesiąca.

Nowa strategia Globalworth Poland zakłada regularną wypłatę dywidend z czynszów – co sześć miesięcy. ar

Notowania akcji na stronie:


Wideo komentarz

Powiązane artykuły