REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Gotówka płynie na rynek apartamentów

Wartość rynku luksusowych nieruchomości w ciągu pięciu lat wzrosła o niemal 36 proc.

Mieszkania z wyższej półki buduje m.in. spółka Yareal Polska.

Foto: Archiwum

Na 1,7 tys. luksusowych apartamentów i rezydencji Polacy wydali w 2017 r. 3,45 mld zł. To niemal tyle, ile rok wcześniej, kiedy to na rynek luksusowych nieruchomości popłynęło 3,59 mld zł – podaje Poland Sotheby's International Realty w najnowszym raporcie Luxury Realty Map, który publikujemy jako pierwsi. Firma wzięła pod uwagę dane o transakcjach gromadzone przez Cenatorium.

Z analiz wynika, że na pojedynczą nieruchomość z wyższej półki klienci wydawali w ubiegłym roku około 2 mln zł. – To o ponad 210 tys. zł więcej niż w 2016 r. – szacuje Arkadiusz Wojciechowski, dyrektor zarządzający Poland Sotheby's International Realty. Wartość rynku luksusowych nieruchomości w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła o niemal 36 proc. W 2012 r. ten rynek był wart 2,54 mld zł. Za luksusowe firma uznaje nieruchomości o wartości ponad 1 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA