Nieruchomości

Projekt budynku biurowego - jaki najlepiej wybrać?

Biuro to jedno z tych miejsc, w którym spędzamy często niemal tak samo dużo czasu jak w domu. Z tego względu jeżeli prowadzimy firmę i zależy nam na wygodzie, ale również nie chcemy wynajmować wiecznie powierzchni biurowej, warto zainwestować w postawienie własnego obiektu. Skąd jednak wziąć plan na taki budynek? Czy lepiej zatrudnić profesjonalne biuro projektowe, czy może skorzystać z już istniejących projektów budynków przeznaczonych na biura? Jakie zalety mają obie opcje i kiedy znajdą zastosowanie? Czy możemy w efektowny i szybki sposób zadecydować o wyglądzie naszego przyszłego biura?

  1. Co powinien mieć w sobie budynek biurowy?

  2. O czym pamiętać wybierając projekt budynku biurowego?

  3. Budynek biurowy - lepiej zlecić zaprojektowanie czy kupić gotowca?

 

Co powinien mieć w sobie budynek biurowy?

Biuro to specyficzne miejsce w którym często spędzamy dużo czasu, dlatego projekt budynku biurowego powinien być bardzo dobrze przemyślany i dopasowany do potrzeb nie tylko samej firmy, ale również jej pracowników. Powinniśmy zadbać, aby było w nim odpowiednio dużo przestrzeni do pracy, ale również obszary ułatwiające funkcjonowanie pracownikom, jak kuchnia lub stołówka, miejsce do spędzenia przerwy czy sale w których można swobodnie zorganizować spotkanie na większą ilość osób. W rzeczywistości zaprojektowanie obiektu przeznaczonego na biuro w taki sposób, aby z jednej strony był on estetyczny a z drugiej spełniał wszystkie nasze potrzeby wcale nie jest łatwe, i ta trudność odwzorowana jest w cenach za tego typu projekt.

 

O czym pamiętać wybierając projekt budynku biurowego?

Decydując się na wybudowanie budynku biurowego musimy przede wszystkim mieć wszystkie niezbędne zgody, tak aby potem móc przeprowadzić odbiór techniczny bez większego problemu. Dotyczy to nie tylko rozplanowania przestrzeni i zapewnienia pracownikom odpowiedniej jej ilości, zgodnej z Kodeksem Pracy, ale również zadbanie o zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, jak odpowiednio oznakowane przejścia, pokoje i korytarze, zapewnienie wyjść i dróg ewakuacyjnych czy dotrzymanie wymogów sanitarnych dla części przeznaczonej na kuchnię, jadalnię czy firmowy bar. Warunków do spełnienia jest dużo, dlatego warto zainwestować z dobry projekt aby później nie musieć martwić się tym, że nie dotrzymaliśmy jakiejś jednej sprawy i nie możemy otrzymać poprawnego odbioru obiektu.

 

Budynek biurowy - lepiej zlecić zaprojektowanie czy kupić gotowca?

Ponieważ zaprojektowanie budynku biurowego to nie lada wyzwanie, jest to również sprawa bardzo kosztowna - tym bardziej jeżeli chcemy mieć obiekt unikalny, projektowany specjalnie dla nas i jedyny w swoim rodzaju. W takiej sytuacji musimy liczyć się z tym, że koszt pracy architekta będzie bardzo wysoki, jednak z drugiej strony, o ile wybierzemy dobre biuro projektowe to możemy być pewni spektakularnego efektu. Jednak w sytuacji gdy zależy nam bardziej na obniżeniu kosztów niż wyjątkowości samego budynku i bardziej nad efektywny design przedkładamy to, aby wszystko po prostu działało i było schludne, możemy zdecydować się na zakup projektu już gotowego. Taki obiekt wprawdzie nie będzie unikatowy ani jedyny w skali całego kraju, jednak z drugiej strony mamy pewność że zdobędzie wszystkie niezbędne odbiory i pozwolenia niezbędne do wdrożenia budynku do użytku codziennego. Jest to również opcja znacznie szybsza ponieważ korzystamy z już dostępnych i sprawdzonych wcześniej rozwiązań, więc nie musimy martwić się o to że coś nam nie działa tak, jak sobie tego życzyliśmy.

Materiał Promocyjny 

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.