REKLAMA
REKLAMA

Nawigacja

Zaoszczędź w święta – wymień walutę w kantorze online

Święta to czas, kiedy ciężko o oszczędność. W tym roku wydamy na prezenty, produkty spożywcze, dekoracje i dojazdy do rodziny około 700 zł na osobę. To dobry czas żeby przeanalizować wydatki w innych sferach i zoptymalizować swój budżet. Jeśli masz kredyt w obcej walucie, mieszkasz poza Polską lub prowadzisz biznes i wykonujesz transakcje zagraniczne ten artykuł jest dla Ciebie.
Foto: ROL

Zaoszczędź na racie kredytu walutowego

 

W okresie przedświątecznym zakupy gonią zakupy, a zawartość portfela maleje z dnia na dzień. Jeśli spłacasz kredyt, Twój budżet kurczy się jeszcze bardziej. Jeśli jesteś jedną z osób, które mają kredyt w obcej walucie możesz od tego miesiąca zmniejszyć swoją ratę. Sposobem jest wymiana waluty w jednym z kantorów internetowych. Słowem, które koniecznie powinieneś znać jest spread. To różnica między ceną kupna i sprzedaży waluty. Dlaczego jest ona istotna? Odpowiedź jest prosta. Kantory wymiany walut online mają niższe spready niż banki i kantory stacjonarne, a także niskie lub brak dodatkowych opłat. Mogą sobie na to pozwolić, ponieważ skala ich działalności jest większa niż odpowiedników stacjonarnych, a prowadzenie działalności tańsze niż banków. Sprawdźmy ile możesz zaoszczędzić na racie kredytu we frankach o wysokości 1000 CHF. Wymieniając walutę w banku zapłacimy 4113 zł (kurs z dnia 14 grudnia z godziny 18:00). W kantorze internetowym Fritz Exchange 1000 CHF będzie kosztować 4008 zł. Na jednej racie zaoszczędzimy 105 zł. Dodatkowo przy stałych transakcjach istnieje możliwość negocjacji spreadu. Możemy też liczyć na wsparcie specjalistów z biura obsługi klienta i wygodne, proste operacje 24/h. 105 zł nie jest wprawdzie sporą kwotą, ale wystarczy na wymarzony prezent pod choinkę dla dziecka, albo zatankowanie samochodu na rodzinny wyjazd.To dodatkowa gotówka, która w skali roku, a tym bardziej całego kredytu może przynieść sporą oszczędność. Najważniejsze jest to, że taka zmiana może być wprowadzona od razu.

 

Tańszy pobyt świąteczny w Polsce

 

Mieszkasz za granicą i przesyłasz pieniądze rodzinie w Polsce? Na pewno w te święta planujesz spotkać się z bliskimi i wracasz do kraju. Wymiana waluty w kantorze internetowym pozwoli zaoszczędzić Ci nie tylko pieniądze, ale cenny dla Ciebie czas, który będziesz mógł celebrować z rodziną. Dla przykładu wymiana waluty w kantorze internetowym Fritz Exchange jest możliwa przez 24h/dobę 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dzięki temu nawet w dni świąteczne zrealizujesz transakcję. Oprócz wygody kantory internetowe oferują masę praktycznych opcji. Przy większych transakcjach dopuszczają możliwość negocjacji spreadu, wysyłają powiadomienia o zmianach kursów w formie SMS, a także umożliwiają ustawienie stałych zleceń. Ta funkcja będzie przydatna zwłaszcza przy realizacji systematycznych lub jednorazowych ale dużych transakcji. Ciekawą usługą jest też możliwość skorzystania z innowacyjnego automatycznego kantoru od Fritz Grroup S.A. To urządzenie, podobne do bankomatu umożliwia wymianę waluty od ręki po atrakcyjnych kursach. Mapę urządzeń można znaleźć na www.kantorautomatyczny.pl.

 

Zoptymalizuj wydatki swojej firmy

 

Grudzień to w większości firm czas podsumowań, bilansów i planów na kolejny rok. Jeśli prowadzisz własny biznes oparty także o współpracę z zagranicą, być może czeka Cię jeszcze uregulowanie faktur w obcej walucie, albo myślisz jak zoptymalizować swoje wydatki w 2017 roku. To dobry czas na to, aby zmienić formę wymiany gotówki. Czy wiesz, że w ostatnich latach obroty handlu zagranicznego w Polsce zanotowały znaczny wzrost, a coraz więcej firm z sektora MŚP importuje i eksportuje towary. Małe firmy nie mają jednak możliwości negocjowania warunków z bankami i jeszcze parę lat temu były skazane na wysokie opłaty za wymianę walut. Szansą na optymalizację kosztów, wygodne transakcje i bezpłatne doradztwo wyspecjalizowanych ekspertów okazały się kantory internetowe. Przedświąteczna gorączka i niskie temperatury nie służą wizytom w banku, a alternatywna opcja umożliwia transakcje bez ruszania się od biurka. Dzięki niższym spread'om możesz zaoszczędzić ok. 1000 zł na wymianie 10000 EUR. W skali roku, przy częstych operacjach zaoszczędzona suma zrobi wrażenie, a rentowność zleceń zagranicznych Twojej firmy wzrośnie. Jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do zmian, w większości kantorów internetowych wesprze Cię dedykowany opiekun. Sprawdziliśmy ofertę kantoru Fritz Exchange, który zatrudnia trzy grupy specjalistów zajmujących się obsługą klientów biznesowych. Dealerzy walutowi/traderzy analizują sytuację rynkową i przygotowują artykuły do mediów branżowych oraz raporty, a tym samym zapewniają wsparcie merytoryczne. W zakresie obsługi swojego konta w serwisie internetowym klientów wspierają specjaliści z biura obsługi klienta, zaś doradcy ds. rynko?w finansowych negocjuja? wysokos?ć spreadu. To do nich powinieneś się zwrócić, jeśli wymieniasz powyżej 10000 EUR lub planujesz systematyczne korzystanie z usług firmy.

 

Planujesz święta lub Sylwestra za granicą?

 

Z roku na rok coraz więcej polskich turystów decyduje się na zagraniczne wojaże w okresie świątecznym. Biura podróży prześcigają się wtedy atrakcyjnymi ofertami last minute. Po sezonie tańsze są też wyjazdy na własną rękę. Jeśli wybierasz się na egzotyczny urlop, sylwestra w Paryżu lub szalony weekend na alpejskich stokach nie zapomnij o wymianie waluty. Bez względu na ilość wymienianej gotówki, najkorzystniejsze ceny sprzedaży dolara amerykańskiego, euro i franka szwajcarskiego w dniu 14 grudnia oferowały kantory internetowe. Za dolara na https://fritzexchange.pl/ zapłaciliśmy w ten dzień 4,17 zł, a za euro 4,44 zł. Nie zostawiaj wymiany gotówki za ostatnią chwilę, bo w okresie świątecznym kantory stacjonarne będą zamknięte, na lotnisku trafisz na dużo wyższe kursy, a płatności zagraniczne kartą będą obciążone prowizją.

 

 


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA