Nawigacja

Nagrody 20-lecia | Specjalne statuetki dla Wiesława Rozłuckiego i Leszka Czarneckiego

Michał Rozłucki

Foto: Archiwum

Z okazji jubileuszu 20-lecia naszej nagrody – oraz samego „Parkietu" – redakcja postanowiła przyznać statuetki specjalne za zasługi dla rynku kapitałowego. Obie nagrody wręczył wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

Pierwszą statuetkę otrzymał Wiesław Rozłucki (w imieniu ojca nagrodę odebrał Michał Rozłucki), współzałożyciel oraz prezes Giełdy Papierów Wartościowych w latach 1991–2006. To nagroda za szczególny wkład w rozwój rynku kapitałowego. Rozłucki przesłał podziękowania, w których podkreślił, że nie wyobraża sobie rynku bez naszej gazety.

Drugą statuetkę otrzymał jeden z najbogatszych polskich biznesmenów Leszek Czarnecki za wprowadzenie największej liczby firm prywatnych na parkiet. Szef  rady nadzorczej Getin Holding, Getin Noble Bank i LC Corp podziękował swojej kadrze menedżerskiej i zapowiedział, że to nie koniec jego przygody z rynkiem  kapitałowym. Ujawnił, że w jego portfelu są trzy spółki, które dojrzały do wejścia na parkiet. Jedna z nich może zadebiutować jeszcze w tym roku. Miliarder nie chciał jednak ujawnić żadnych szczegółów, wychodząc z założenia, że pieniądze lubią ciszę.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.