REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Znana cena za akcje Pharmeny

Cena emisyjna akcji serii E Pharmeny została ustalona na 6 zł.
Foto: materiały prasowe

Pod koniec września akcjonariusze spółki zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji ok. 2,6 mln akcji, realizowanej w ramach subskrypcji zamkniętej, z zachowaniem przez dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru. Dzień prawa poboru akcji został ustalony na 20 grudnia 2018 r.

Jak informowała spółka, środki pozyskane z emisji zamierza przeznaczyć na realizację strategii wprowadzenia do sprzedaży w Polsce i Europie suplementów diety opartych o cząsteczkę 1-MNA.

Pelion, większościowy udziałowiec Pharmeny, zadeklarował wcześniej, że zamierza uczestniczyć w planowanej emisji. Inwestor ten wraz ze spółkami zależnymi, posiada 58,70 proc. udziału w kapitale zakładowym Pharmeny. W trakcie czwartkowej sesji za akcje Pharmeny płacono na rynku 8,8 zł.

Pharmena to biotechnologiczna spółka notowana na rynku NewConnect, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA