REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Pharmena odkrywa karty

Notowana na NewConnect spółka opublikowała strategię wprowadzenia do sprzedaży suplementów diety opartych o cząsteczkę 1-MNA.
Foto: Adobestock

W najbliższym roku na rynek ma trafić osiem produktów w ramach marki parasolowej Menavitin. Spółka planuje również budowę grupy kapitałowej poprzez tworzenie firm zależnych w Europie, które będą odpowiedzialne za sprzedaż suplementów diety. W lipcu 2018 r. została zawiązania pierwsza spółka celowa Menavitin GmbH w Niemczech - ma prowadzić sprzedaż suplementów diety na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W latach 2019-2023 Pharmena chce uruchomić kolejne odziały – przynajmniej trzy spółki zależne odpowiedzialne za sprzedaż w danym kraju lub części Europy. Rozpatrywane są takie kraje jak: Włochy, Francja, Belgia, Wielka Brytania czy Irlandia.

Kluczowym kanałem zagranicznej dystrybucji produktów pod własną marką będzie kanał online – własne sklepy internetowe oraz e-apteki. W kanale tradycyjnym, czyli w aptekach stacjonarnych, sprzedaż na rynkach zagranicznych ma odbywać się pod marką white label.

Strategia wprowadzenia nowych produktów na rynek zakłada nakłady inwestycyjne na poziomie kilkunastu milionów złotych  - poinformowała Pharmena.

Suplementy OTC mają stać się w najbliższym czasie najbardziej dochodową częścią działalności biotechnologicznej firmy. Potencjalna wartość rynku dla planowanych kategorii suplementów Menavitin w 2017 r. wynosiła około 490 mln zł. Szacuje się, że rynek suplementów diety w Polsce zwiększy swoją wartość w 2023 r. do 3,67 mld zł z 2,89 mld zł w 2017 r.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA