Medycyna i zdrowie

Pracowite półrocze Ryvu Therapeutics

Firma biotechnologiczna zaraportowała w pierwszym półroczu 24,5 mln zł przychodów. To wzrost o 38 proc. rok do roku. 14,7 mln zł pochodzi z umów partneringowych. Spadła strata netto – z 21 mln zł w I półroczu 2019 r. do 8,6 mln zł rok później.

Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics

Foto: materiały prasowe

– W aspekcie naukowym osiągnęliśmy kamienie milowe, w tym ukończenie fazy I dla SEL24/MEN1703 w ostrej białaczce szpikowej przez Grupę Menarini (wyłącznego sponsora badania klinicznego), a także otrzymaliśmy status leku sierocego dla naszej flagowej cząsteczki SEL120 w leczeniu pacjentów z AML. Przez cały okres nieprzerwanie prowadziliśmy badania I fazy dla SEL120 we wskazaniu AML/MDS w placówkach w USA. Uczestniczyliśmy również w licznych konferencjach naukowych, gdzie mogliśmy zaprezentować nasze postępy – komentuje Paweł Przewięźlikowski, założyciel, największy akcjonariusz i prezes zarządu Ryvu Therapeutics.

W czerwcu spółka otrzymała pozwolenie na użytkowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego, kluczowej inwestycji w powierzchnię laboratoryjną i biurową.

Ryvu Therapeutics ogłosiło też strategię na lata 2020-2022, zakładającej kompleksowy rozwój portfolio projektów.

- W ramach realizacji celów strategicznych, przeprowadziliśmy z sukcesem emisję akcji serii I, z której pozyskaliśmy 143 mln PLN, co potwierdziło zaufanie inwestorów giełdowych do naszej wizji rozwoju spółki – zaznacza Przewięźlikowski.

Powiązane artykuły