REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Półrocze na mały plus

Jakie wrażenie zostawiły po sobie spółki biotechnologiczne z GPW po pierwszej połowie roku? Nie jest źle, ale do huraoptymizmu trochę brakuje.
Foto: Adobestock

– Spółki z obszaru nowych technologii medycznych miały bardzo udane pierwsze półrocze. Przełożyło się to na bardzo dobre wyniki obu naszych funduszy medycznych. Oprócz ciągłego rozwoju nowych produktów i usług mamy do czynienia ze stałym trendem wzrostu zachorowalności i postępującymi zmianami demograficznymi, które dodatkowo zwiększają zapotrzebowanie na usługi medyczne – mówi Marcin Szuba, dyrektor zarządzający w Lartiq TFI. Jak ocenia, spółki mające ciekawe technologie to Medinice i Pure Biologics. Pierwsza opracowuje nowe urządzenia do leczenia zaburzeń rytmu serca. Druga pracuje nad przeciwciałami, które mogą mieć zastosowanie w immunoonkologii.

Analitycy Ipopemy Securities są mniej entuzjastyczni. – Pierwsze półrocze było umiarkowanie pozytywne. Kilka projektów weszło do kolejnych faz, nie zostały natomiast zawarte żadne nowe transakcje partneringowe ani nie wpłynęły istotne płatności od partnerów z tytułu kamieni milowych – zaznacza Beata Szparaga-Waśniewska, wicedyrektor działu analiz Ipopemy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA