Medycyna i zdrowie

Bioton zapowiada zysk netto

Ponad 100 mln zł w gotówce ze sprzedaży firmy SciGen spółka przeznaczy na spłatę zadłużenia i prace nad analogami insuliny. – Pociąg z analogami rusza ze stacji, to ostatni moment, by do niego wskoczyć – mówi prezes.

Prezes Biotonu Robert Neymann deklaruje zysk netto w tym roku

Foto: Archiwum

Prezes Biotonu Robert Neymann zakłada dobry scenariusz finansowy dla spółki. – Ten rok wypadałoby zakończyć pozytywnym wynikiem. Chcemy widzieć poprawę wskaźników rentowności i samych kwot. Bezwzględnie ten rok powinien zostać zakończony zyskiem netto – zadeklarował na spotkaniu z dziennikarzami.

W 2017 r. Bioton zanotował 14,5 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej wobec 16,1 mln zł straty w 2016 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz