REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Mabion: Rezygnacja prezesa

Artur Chabowski złożył rezygnację z funkcji prezesa biotechnologicznej spółki. Rezygnacja wejdzie w życie 30 czerwca 2019 r. Do tego czasu spółka przedstawić nowy zarząd wraz z podziałem kompetencji

Artur Chabowski

Foto: materiały prasowe

- Zakończyliśmy jeden z kluczowych etapów w drodze do rejestracji leku MabionCD20 w Unii Europejskiej. Czuję, że moja misja została wypełniona, a sama spółka znajduje się obecnie w bardzo dobrej kondycji i dokonała przez ostatnie lata istotnego postępu w wymiarze organizacyjnym, naukowym oraz biznesowym – tłumaczy  Artur Chabowski, prezes Mabionu.

Spółka poinformowała w środę o złożeniu odpowiedzi na pytania Europejskiej Agencji Leków (EMA) otrzymane w ramach etapu Dnia 120 procedury rejestracyjnej leku MabionCD20. Złożenie odpowiedzi (Dzień 121) pozwala na kontynuację procedury rejestracyjnej w Unii Europejskiej. Europejski regulator rozpocznie teraz proces weryfikacji odpowiedzi udzielonych przez Mabion. Spółka spodziewa się kolejnej rundy pytań po około dwóch miesiącach.

- Procedura rejestracyjna idzie zgodnie z założonym harmonogramem. Odpowiedzi, których udzieliliśmy EMA, kompleksowo adresują wszelkie pytania regulatora. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do kolejnych etapów procesu rejestracji i spodziewamy się, że uzyskamy finalną opinię EMA jeszcze w tym roku – wyjaśnia Sławomir Jaros, członek zarządu spółki.

Chabowski kierował biotechnologiczną spółką od grudnia 2016 r. Wcześniej pełnił funkcje członka zarządu i członka rady nadzorczej spółki.

- Rozpoczęliśmy proces poszukiwania nowego prezesa, który dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy będzie w stanie zrealizować strategię Mabion, zakładającą rozpoczęcie trzech nowych projektów w II półroczu br., rozwój kliniczny leku MabionMS oraz realizację procedury rejestracyjnej MabionCD20 w Stanach Zjednoczonych. W najbliższym czasie, tzn. do końca czerwca tego roku, planujemy przedstawić docelową strukturę Zarządu wraz z podziałem kompetencji - informuje Maciej Wieczorek, przewodniczący rady nadzorczej Mabionu.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA