Medycyna i zdrowie

Nestmedic: Kurs w historycznym dołku, zarząd uspokaja

W środę walory Nestmediku taniały nawet o 5,75 proc., do 3,44 zł. Tym samym akcje notowanej na NewConnect spółki posiadającej system Pregnabit do badania dobrostanu płodu taniały dziewiątą sesję z rzędu.

Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmediku, zaznacza, że zarząd zachowuje spokój i koncentruje się na biznesie.

Foto: Archiwum

Od początku stycznia walory zniżkowały o blisko 55 proc.

Notowania spółki spadają od debiutu w czerwcu 2017 r. Wówczas kosztowały nawet blisko 18 zł. W ostatnich dniach spadki jednak mocno przyspieszyły, gdy firma poinformowała o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Zarząd rozważa pozyskanie inwestora lub/i publiczną emisję akcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.