Medycyna i zdrowie

OncoArendi rusza z ofertą. Czym kusi inwestorów?

Kapitalizacja biotechnologicznej spółki bez przychodów może sięgnąć po emisji 451 mln zł. Jak na spółkę bez większych przychodów to sporo. Państwowy fundusz pomoże?
Foto: 123rf

Głównym akcjonariuszem spółki kierowanej przez Marcina Szumowskiego jest fundusz Michała Sołowowa.

Foto: Archiwum

66 mln zł – tyle może pozyskać z publicznej emisji akcji OncoArendi Therapeutics – spółka biotechnologiczna zajmująca się poszukiwaniem oraz rozwojem nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów.

PFR wyłoży pieniądze?

Foto: GG Parkiet

OncoArendi planuje wyemitować do 2 mln nowych akcji. Maksymalna cena emisyjna została ustalona na 33 zł. Obecnie kapitał zakładowy dzieli się na 11,67 mln walorów. Największym akcjonariuszem jest miliarder Michał Sołowow, który poprzez fundusz Ipopema 112 FIZAN kontroluje teraz 35,43 proc. akcji. Prezes spółki Marcin Szumowski kontroluje 10,2 proc. głosów. W ofercie publicznej 90 proc. akcji będzie kierowane do inwestorów instytucjonalnych. Pozostała część trafi do detalu. Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 19 do 27 marca. Zakładając, że firmie uda się sprzedać wszystkie akcje po cenie maksymalnej, jej kapitalizacja wyniosłaby 451,1 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz