Medycyna i zdrowie

Neuca: Mocne odbicie kursu po publikacji wyników

W piątek walory Neuki podrożały o 6,8 proc., do 266 zł. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na publikację wyników za IV kwartał 2017 r. W tym okresie lider na krajowym rynku dystrybucji leków zarobił na czysto 30,6 mln zł wobec 26,9 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2016 r.
Foto: Bloomberg
Foto: GG Parkiet

Po uwzględnieniu zdarzeń jednorazowych w 2017 r. skorygowany zysk netto wyniósł 99 mln zł. Tym samym grupa zrealizowała w 99 proc. obniżoną prognozę finansową, zakładającą 100 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych. Pierwotnie zarząd celował w 115 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych.

– Naszym celem na kolejne lata, w tym na 2018 r., jest poprawa wyniku – mówi Piotr Sucharski, prezes Neuki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz