Medycyna i zdrowie

Synektik: notowania na fali wzrostowej

Rynek wypatruje bardzo dobrych wyników i końcowego raportu z zakończonej w grudniu II fazy badań klinicznych kardioznacznika.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Dobra passa w notowaniach spółki zajmującej się produkcją radiofarmaceutyków i dystrybucją sprzętu medycznego zdaje się nie mieć końca. Tylko od początku stycznia jej notowania wzrosły o ponad 50 proc.

Wyniki podbiły kurs

W ostatnich dniach kurs poderwała publikacja wstępnych, niepełnych, szacunkowych wyników za I kwartał roku finansowego 2018/2019 (trwający od 1 października 2018 r. do 31 grudnia 2018 r.). W tym okresie Synektik osiągnął 11,5 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA. Skumulowany poziom EBITDA za cztery kwartały 2018 r. wyniósł 14,04 mln zł. – Wyniki Synektika w kalendarzowym 2018 r. były rekordowe. Przychody wyniosły 109 mln zł, co daje wzrost o 73 proc. rok do roku, a znormalizowana EBITDA sięgnęła 14,8 mln zł, co oznacza poprawę o 94 proc. Naszym zdaniem wyniki w 2019 r. mogą być również bardzo dobre, choć mamy do czynienia z efektem wysokiej bazy i IV kwartał będzie trudny do powtórzenia. W 2019 r. spodziewamy się przychodów na poziomie 107 mln zł i 13 mln zł EBITDA. Nasza prognoza powstała jednak jeszcze przed publikacją przez spółkę wyników szacunkowych, które zaskoczyły nas pozytywnie – szacuje Beata Szparaga-Waśniewska, wicedyrektor działu analiz w Vestor DM.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.