Medycyna i zdrowie

Ryvu Therapeutics podsumowuje minione trzy kwartały

Po trzech kwartałach biotechnologiczna spółka zanotowała wzrost przychodów do wartości 30 mln zł wobec 25,8 mln zł rok do roku. Strata netto wyniosła 20,7 mln zł wobec 34 mln.

- Obecny rok jest jednym z najbardziej intensywnych w naszej historii, taki też był trzeci kwartał. W ramach realizacji celów strategicznych przeprowadziliśmy z sukcesem emisję akcji serii I, z której pozyskaliśmy 143 mln PLN, co potwierdziło uznanie inwestorów giełdowych dla naszej wizji rozwoju Spółki. Związek SEL24/MEN1703 został podany pierwszym pacjentom w Europie i Stanach Zjednoczonych w ramach trwającego badania fazy II, co stanowi kolejny kluczowy etap rozwoju klinicznego. Dla naszego flagowego programu SEL120, do którego posiadamy pełnię praw, badania kliniczne fazy Ib dla SEL120 we wskazaniu AML/MDS trwały w sześciu aktywnych ośrodkach w USA – komentuje Paweł Przewięźlikowski, założyciel, największy akcjonariusz i prezes zarządu Ryvu Therapeutics.

W lipcu spółka zakończyła przeprowadzkę do nowej siedziby – Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków. Jednocześnie podejmuje działania zmniejszające wpływ koronawirusa na prowadzenie prac badawczych.

- Wprowadziliśmy najwyższe standardy sanitarne oraz działania prewencyjne mające na celu ochronę naszych pracowników i dbałość o ciągłość prowadzonych projektów. To był kolejny dobry okres w historii naszej firmy - dodaje prezes.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.