Ludzie rynku

Łukasz Petrus, PGO: Musimy mieć własne produkty

WYWIAD | ŁUKASZ PETRUS - z prezesem PGO rozmawia Barbara Oksińska

Łukasz Petrus, prezes PGO

Foto: materiały prasowe

Koniunktura wciąż sprzyja branży odlewniczej. Jak długo jeszcze potrwa hossa na rynku?

To jeden z najdłuższych cyklów koniunkturalnych w historii – dobra sytuacja utrzymuje się już od kilku lat. Bardzo się z tego cieszymy, bo zwłaszcza w ostatnim okresie pomaga nam to zwiększać produkcję i w efekcie poprawiać wyniki finansowe. PGO jest największym producentem odlewów i odkuwek w Polsce. Szacuję, że w tym roku przekroczymy granicę 50 tys. ton wytworzonych produktów. Z drugiej jednak strony jesteśmy świadomi, że znajdujemy się w szczytowej fazie cyklu koniunkturalnego, a to nie wyklucza, że sytuacja może się zmienić. Niepokojące sygnały płyną do nas z rynku niemieckiego, który pierwszy raz od kilkunastu kwartałów pokazał spadek tempa wzrostu. Moim zdaniem w perspektywie najbliższych kwartałów możemy mieć do czynienia ze spowolnieniem rynku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz