Ludzie rynku

Nie badaliśmy, jak Idea Bank oferował obligacje GetBacku

WYWIAD | JAROSŁAW OSTROWSKI z wiceprezesem Polskiego Domu Maklerskiego rozmawia Maciej Rudke
Foto: Archiwum

Jedno z postępowań, które prowadzi UOKiK w sprawie oferowania obligacji GetBacku, dotyczy PDM. Według relacji klientów w tych ofertach prywatnych mogło dochodzić do missellingu. UOKiK wskazuje, że PDM z Idea Bankiem miały ponadprzeciętny udział w dystrybucji tych papierów. Przy sprzedaży obligacji jakiej wartości i ilu klientom pośredniczył PDM?

Ponieważ specjalizujemy się w sprzedaży obligacji skierowanych do klientów indywidualnych, to sprawia, że posiadamy określoną liczbę rejestrów obligatariuszy GetBacku, co wywołuje odpowiednio zwielokrotnione ryzyko wystąpienia skarg i reklamacji. Nie oznacza to automatycznie, że doszło do misselingu albo że skala tego zjawiska była większa. Przy szacunkowych danych mówiących o 9–11 tys. obligatariuszy GetBacku prowadzimy ponad 3600 rejestrów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.