Ludzie rynku

Janusz Juszczyk, Elektrobudowa: Czekamy na regulacje, które odblokują zamrożone inwestycje

WYWIAD | JANUSZ JUSZCZYK z prezesem Elektrobudowy rozmawia Adam Roguski

Janusz Juszczyk, prezes Elektrobudowy

Foto: materiały prasowe
Foto: GG Parkiet

W latach 2016–2017 realizowaliście z naddatkiem prognozy zysków mimo niższych od planowanych przychodów. Niedawno mocno obniżyliście opublikowaną w lutym prognozę jednostkowego i skonsolidowanego zysku netto na 2018 r., nie zmieniając szacunków przychodów – z czego to wynika?

Na rynek, na którym funkcjonujemy, wpływa wiele czynników: społecznych, gospodarczych i politycznych. Od pewnego czasu mamy do czynienia z trendem wzrostowym cen robocizny i usług podwykonawczych przy równoczesnym deficycie wykwalifikowanych pracowników. Na bieżąco prowadzimy monitoring portfela realizowanych kontraktów i działania ograniczające ryzyko operacyjne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz