REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

Wojciech Dąbrowski, PGE Energia Ciepła: Pełna integracja biznesu ciepła PGE potrwa trzy lata

Wojciech Dąbrowski, z prezesem Polskiej Grupy Energetycznej Energia Ciepła rozmawia Aneta Wieczerzak-Krusińska.

Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej Energia Ciepła.

Foto: Archiwum

W listopadzie 2017 r. PGE przejęło aktywa EDF Polska. Na ich bazie utworzono ciepłowniczą spółkę PGE EC, która ma przejąć sześć elektrociepłowni od największej firmy w grupie – PGE GiEK. Na jakim etapie integracji jesteście i kiedy ten proces się zakończy?

Proces integracji zakupionych aktywów EDF z PGE jest już mocno zaawansowany. Do pełnej integracji dojdzie w ciągu trzech lat. Jednak już od początku tego roku, w kilku obszarach biznesowych osiągnięto założone cele strategiczne. Doprowadzono do ujednolicenia procesów i procedur do standardów i wymogów formalnoprawnych obwiązujących w spółkach Skarbu Państwa w obszarach zamówień publicznych, organizacji, nadzoru i raportowania. Zakończono rebranding. Trwa proces harmonizacji profilu działalności PGE EC z modelem operacyjnym grupy PGE. W ramach integracji procesowej obrót energią elektryczną i handel paliwami zostaną wydzielone i zarządzane w ramach PGE. Zakończenie tych działań planowane jest w tym roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA